Володимир Доценко

Володимир Доценко

Володимир Доценко – заслужений артист України, професор Харківського державного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, член Асоціації гітаристів України. Володимир Доценко виховав не одне покоління талановитих гітаристів, але не мислить свого існування без сцени.

Народився в сім’ї музикантів. У дитинстві займався на скрипці і на гітарі. Вступив до музичного училища по класу гітари, паралельно продовжуючи заняття скрипкою в музичній школі. Свій остаточний вибір зробив на користь гітари. У 1981 році закінчив Харківське державне музичне училище ім. Б. М. Лятошинського (клас викладача Петрова В. К.). У цьому ж році вступив до інституту імені Гнєсіних в Москві (клас А. К. Фраучі). У 1986 році, будучи студентом п’ятого курсу, виборов II премію на 3-му Всеросійському конкурсі-огляді виконавців на народних інструментах в м. Тула, Росія (I премія не присуджувалася). У третьому турі конкурсу виконував “Гаванський концерт” для гітари з оркестром Ігоря Рехіна. У 1990 р став лауреатом Міжнародного конкурсу гітаристів (м. Краків, Польща). У 1992 р Володимир Доценко закінчив аспірантуру як соліст-виконавець при Російської Академії ім. Гнєсіних. Його концерти з великим успіхом пройшли в багатьох містах України та країнах Європи (Німеччина, Польща, країни колишньої Югославії, Швейцарія, Туреччина, Росія, Білорусія, Румунія).

З 1989 року веде клас гітари в Харківському державному інституті мистецтв імені І. П. Котляревського (тепер Харківський національний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського). Серед його учнів – численні лауреати міжнародних конкурсів, а також стипендіати фонду президента України. Також Володимир Доценко  є постійним представником гітарного мистецтва України на багатьох міжнародних конкурсах як голова і член журі.